Kategórie

Napísali o nás

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
jen samé výhody


28.12.2018

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Výhody:
rýchle dodanie


07.05.2019

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Najprv mi dodali jednu policu poskodenu, chyba sa stala pri prevoze (kurierska firma). Reklamacia vyriesena ihned bez zbytocnych prietahov. Dodanie rychle, do 2 pracovnych dni.


20.03.2019

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
maximálna spokojnosř


06.03.2019

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychle dodanie Dobra cena


27.02.2019

Všetky fototapety zakúpené v našom e-shope zvládnete nalepiť na stenu aj sami. Nebudete potrebovať žiadneho odborníka, alebo firmu avšak pomoc od člena rodiny alebo priateľa je na nezaplatenie.

Ako začať...

Rozbaľte balík s u nás zakúpenou fototapetou. Balenie musí obsahovať všetky časti fototapety, sáčok s lepidlom a návod na lepenie. Rozložte si na zem všetky časti fototapety a poukladajte ich vedľa seba v správnom poradí. Skontrolujte či balenie obsahuje všetky potrebné časti, tapeta nemá tlačové chyby a či sa jednotlivé diely fototapety po uložení vedľa seba farebne zhodujú. Ak nájdete niečo znepokojujúceho, možné rozdiely vo farbe, prosím, kontaktujte nás.

Pre nalepenie fototapety budete potrebovať tieto pomôcky...

- vedierko s množstvom studenej vody uvedeným na obale lepidla, prípadne uvedenom v tabuľke nižšie
- maliarký valček a štetec na nanášanie lepidla
- tapetársku kefu, alebo tapetovací prítlačný valček
- vodováhu, meter a ceruzku
- tapetársku špachtľu a olamovací nôž
- fóliu na zakrytie podlahy a v prípade väčších fototapiet aj rebrík

Príprava povrchu...

Povrch musí byť čistý, hladký, odmastený a musí absorbovať vlhkosť. Ak chcete tapetu nalepiť na nesavý povrch je potrebné do lepidla primiešať disperzné lepidlo Duvilax, Wandbelags a podobne. V prípade že na stene máte nalepenú tapetu je potrebné všetky je časti dôkladne odstrániť. Drsné plochy je potrebné vybrúsiť brúsnym papierom, alebo brúsnou mriežkou na sadrokartón. Otvory, diery a praskliny v stene musia byť vyplnené tmelom na to určeným. Na povrch pred lepením fototapety odporúčame naniesť penetračný náter, ktorý rozriedite, necháte pôsobiť a vyschnúť podľa návodu uvedenom na obale penetračného náteru.

Príprava lepidla...

Lepidlo je súčasťov každého balenia fototapety a s jeho zháňaním si nemusíte robiť starosti!
Lepidlo stačí nasypať za stáleho miešania do vedierka z vodou, niekoľko minút po nasypaní lepidla stále miešať, aby sa na dne nevytvorili hrudky. Potom necháte zmes 10-15min odležať, aby sa lepidlo dôkladne rozpustilo. Potom ešte raz dôkladne premiešajte.
Ku každému rozmeru fototapety dodávame potrebné množstvo lepidla na jej nalepenie.
Obecne platí že každých 20g lepidla je potrebné rozpustiť v 0,5l vody.
20g = 0,5l vody
40g = 1,0l vody
60g = 1,5l vody
atď...

Nakreslenie pomocných čiar...

Fototapetu odporúčame lepiť od stredu do strán. Preto aj pomocnú čiaru nakreslíte na stenu pomocou vodováhy a ceruzky tak aby sa okolo nej mohol nalepiť stredový pás fototapety.

Lepenie...

V prípade vliesových fototapiet nanášajte lepidlo priamo na stenu a to tak, aby ste mali súvislou vrstvou lepidla (cca.0,5mm - 1mm hrubú) pokrytú tú časť steny kde práve budete lepiť pás fototapety. Na natretú stenu lepidlom prikladáme príslušný pás tapety smerom z hora dole a prítlačným tapetovacím valčekom vyhladzujte fototapetu smerom z hora dole a do strán. Takto postupne nalepte všetký časti fototapety tak aby vám na fototapete nadväzoval vzor z jedného pásu na druhý. U vliesových fototapiet sa jednotlivé pásy lepia v spojoch vedľa seba!

V prípade papierových fototapiet naneste lepidlo na zadnú stranu lepeného pásu fototapety a to tak, že si príslušný pás fototapety rozrolujte na stôl,zem alebo iný umyvateľný povrch a maliarským valčekom nanesiete na zadnú stranu pásu vrstu lepidla (cca.0,5mm - 1mm hrubú). Natretý pás fototapety preložte na polovicu a zlepte natretou stranou dohromady. Preložený pás rukou jemne pritlače k sebe a to hlavne na okrajoch pásu. Takto natretú tapetu nechajte odležať približne 3-4 minúty, aby sa dostatočne nasiakla lepidlom. Na stenu naneste len úplne tenkú vrstvu lepidla, aby stena bola vlhká a pri lepení sa vám bude s tapetou manipulovať omnoho jednoduhšie ako na suchej stene. Na odležanom páse fototapety oddeľte zlepené časti od seba a pás fototapety umiestnite na požadované miesto na stene. Pri lepení pásu postupujte smerom z hora dole a uhladzujte už umietnenú tapetu valčekom v smere z hora na dol a do strán. V prípade papierových fototapiet môžete jednotlivé pásy fototapety lepiť cez seba tak aby vzor na fototapete plynulo prechádzal z jedného pásu do druhého.

Lepidlo ktoré sa vám vytlačí pri uhladzovaní fototapety na prednú stranu susedného pásu fototapety, alebo stenu hneď po nalepení každého pásu utrite mokrou handričkou. Neutreté lepidlo bude po zaschnutí vytvárať na fototapete lesklé fľaky. Prípadne prečnievajúce časti fototapety hore a dole orežeme podľa vodováhy olamovacím nožom.

Tento postup zopakujte pri každom páse a postupne nalepte všetky časti fototapety.
Lepenie fototapety vykonávajte pri izbovej teplote (18-20 °C) so zatvorenými oknam, aby sa zabránilo prievanu.

Ak sú všetky pásy nalepené je potrebné počkať, kým fototapeta úplne nevyschne.V tejto dobe je dôležité udržiavať izbovú teplotu ( 18-20 ° C ) a absolútne sa vyhýbať prievanu. Nadmerné vetranie miestnosti, alebo snaha urýchliť sušenie zvýšením teploty v miestnosti nezrýchly sušenie, ale naopak môže pokaziť výsledný efekt z Vašej práce. Fototapeta by mala prirodzene schnúť približne 24 hodín .


Ak sa chcete zo svojou prácou pochváliť nie je nič jednoduhšie.

Fotografie vašej novej steny nám zašlite na shop@preinterier.sk a my ich radi uverejníme v našej galérii.


Menu

Porovnať 0